Poradenství, podpora a aktuální informace pro každý bytový dům.

Bezplatné semináře

 INSPIRACE PRO VÁŠ BYTOVÝ DŮM

16.10. Liberec

5.11. Třinec

6.11. Přerov

7.11. Brno

Chci se přihlásit

Semináře probíhají vždy v čase od 9:00-14:00.

Tiskové zprávy

Ve dnech 20. až 23. ledna 2020 se na Výstavišti Černá louka v Ostravě uskuteční již 27. pokračování Infothermy, tradičně věnované vytápění, úsporám energií a smysluplnému využívání obnovitelných zdrojů v malých a středních objektech. Na Infothermě se setkávají přední výrobci, prodejci, montážní i servisní firmy a odborná veřejnost s cílem představit návštěvníkům výstavy novinky a směry, kam se ubírá moderní vytápění a stavby spojené s ekonomickým bydlením. V České republice se jedná o největší takto specializovanou výstavu, kde jsou zastoupeny domácí, evropské a světové značky výrobků a produktů, které jsou potřebné k tepelné pohodě našich domovů.

Více o Infothermě
Podpořte nás

Naši práci nejlépe podpoříte tím, že se stanete pravidelnými dárci, a tím nám umožníte dlouhodobě plánovat naše aktivity, posílíte naši stabilitu a snížíte závislost na financích z nestabilních zdrojů.

Číslo našeho transparentního dárcovského účtu je: 2700818558/2010

Nepodceňujte přípravy na zimu. Nyní je ideální čas

Letošní léto je u konce a podzim už se naplno rozpíná v naší krajině, městech i domovech. A před námi je období, kdy se můžeme postupně připravit na zimní období. Pro běžného člověka příprava na zimu obnáší dokoupit zimní oblečení a obuv, vyměnit pneumatiky na autě a zkontrolovat stav kapalin, topíte-li v zimě v krbu či kotli, je potřeba zajistit zásoby dřeva na zimu atp.

Pro předsedu společenství vlastníků, členy výboru a členy společenství, či zástupce bytového družstva, zkrátka všem, kterým záleží na stavu jejich bytového domu, to však znamená spoustu práce.

Zkusme si projít jen ty nejdůležitější povinnosti:

  • Zvnějšku i zevnitř zkontrolovat stav domu a odstranit drobné nedostatky.
  • Zkontrolovat střechu, její neporušenost, stejně jako zařízení na ní umístěná (komíny, výstupy větrání, antény, satelity, zaústění a svod dešťové vody…).
  • V případě vlastní kotelny, nebo jiného zdroje tepla a teplé vody provést jejich revizi, nezapomeňte na kontrolu ventilů, a v čas zajistěte případný servis.
  • Zajistit kontrolu a vymetení komínů.
  • Zkontrolovat stav kanalizace jdoucí z domu (mechanicky a nejméně 1x za 5 let kamerou).
  • Doporučit majitelům, aby si zkontrolovali těsnění oken a balkonových dveří, včetně seřízení kování.
  • Prověřit stav chodníků a schodů vedoucích do domu. V případě, že tyto udržujete vlastními silami, nezapomeňte na posypový materiál a úklidové prostředky.
  • Ostatní činnosti vyplývající z konkrétního typu budovy a jejího stavu.

Celkem hodně úkonů, nemyslíte?

V případě, že zjistíte v bytovém domě vážnější nedostatky, je potřeba je vyřešit do zimy. Bude-li potřeba nějakých zásadních stavebních úprav či dražších investic pro zlepšení technické kondice vašeho domu, je jisté, že se bez svolání schůze neobejdete. A dobře víme, že schválit některé investiční záměry je pro bytový dům mnohdy běh na dlouhou trať. Nepodceňujte tedy přípravy na letošní zimu, zjistíte-li vážné nedostatky, usilujte o jejich rychlé řešení, nemusí být v ohrožení jenom váš majetek, ale může jít přeci i o lidské zdraví (např. při výskytu plísní).

Autorka: Pavla Pilchová, Pro náš dům, z.s.

Aktualizováno (Středa, 02 Říjen 2019 11:32)

 
Pozvánka na konferenci

 

25.-26. listopadu 2019

PND TV
DoporučujemeHledáte projektanta?


DIN