Poradenství, podpora a aktuální informace pro každý bytový dům.


Elektronický zpravodaj
Tiskové zprávy

24. 7. 2017


MŽP rozdělilo přes 5 miliard korun na zajištění kvalitní pitné vody.

Prioritní oblastí z pohledu investic je pro Českou republiku vodní hospodářsví. Poslední Zpráva o stavu žicotního prostředí ČR však uvádí, že stav v této oblasti není příznivý a je potřebné ho zlepšit.

Celá TZ

 

Jak to dělají jinde?

Vzdělávejte se v oblasti revitalizace a rekonstrukce bytových domů

Bezplatné semináře zejména pro zástupce SVJ a BD

Pro registrované zájemce je účast zdarma vč. občerstvení.

alt

Další semináře budou probíhat na podzim v těchto městech:

Zlín

Ostrava

Plzeň

Cheb

Brno

Trutnov

Liberec

Praha

Podrobnosti o termínech a místech konání budeme průběžně zveřejňovat.

Stáří bytového fondu překračuje v České republice podle statistik ČSÚ 50 let a řada konstrukčních prvků a částí je tak za hranicí životnosti. Více než polovina budov nesplňuje hygienické standardy, či dokonce ohrožuje zdraví a život obyvatel. Podle Asociace výrobců minerální izolace každý druhý dům v Česku nevyhovuje nynějším nároků na bydlení z hlediska hygieny a bezpečnosti či technických norem.

Domácnostem komplikuje život hlavně vysoká vlhkost a s ní související plísně, hluk a riziko požáru či otravy oxidem uhelnatým. Příčinou těchto rizik jsou především nefunkční opláštění budov, nevyhovující cirkulace vzduchu a vytápaní, nekvalitní izolace a zateplení budov vč. starých střešních oken, ale také staré rozvody elektřiny a staré plynové spotřebiče.

Špatné vnitřní prostředí budov má přitom negativní dopad na zdraví obyvatel. Státní zdravotní ústav uvádí, že až 50 % onemocnění souvisí právě s nevyhovujícími podmínkami bydlení.

Seminář je určen všem, kteří mají zájem bydlet ekonomicky, ekologicky, bezpečně a moderně. Mezi účastníky bývají však zejména zástupci společenství vlastníků, bytových družstev, správcovských organizací a státní správy.

„Semináře „Jak to dělají jinde" realizujeme více než čtrnáct let. Za tuto dobu jsme prokazatelně napomohli tisícům domů k jejich obnově a ke zvýšení kvality. Výsledkem naší práce je zejména úspora finančních prostředků modernizovaných domů díky výraznému snížení energetické náročnosti související s vytápěním a výrobou TUV," říká předseda spolku Ing. Petr Němec.

Pro nás dům, z. s., se soustavně věnuje osvětě v oblasti zvyšování kvality bydlení související s řešením problémů izolací a zateplování, rozvodů a uplatňování nejmodernějších technologií v oblasti bezpečnosti a nestandardních zdrojů energií.

Témata, která budou přednesena v rámci semináře:

  • stavebních technologií
  • zateplovacích a izolačních systémů
  • okenních a dveřních kování
  • výtahových a zabezpečovacích systémů
  • financování a dotačních titulů
  • vytápění a zdrojů tepla
  • solární systémy
  • komunikace v domě
  • a mnoho dalších.

 

 

Aktualizováno (Úterý, 25 Červenec 2017 16:37)

 
Konference Tepny domu

Tepny domu 2017

Podpořte nás

Naši práci nejlépe podpoříte tím, že se stanete pravidelnými dárci, a tím nám umožníte dlouhodobě plánovat naše aktivity, posílíte naši stabilitu a snížíte závislost na financích z nestabilních zdrojů.

Číslo našeho transparentního dárcovského účtu je: 2700818558/2010