Poradenství, podpora a aktuální informace pro každý bytový dům.

Ostrovy života 2024

Konferenci podporují svými záštitami:

Pan Petr Hladík
Ministr životního prostředí

a

Pan Ivan Bartoš
místopředseda vlády ČR pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj

Děkujeme

Elektronický zpravodaj

Aktuální vydání

EZ202401

Archív EZ

Přihlášení k odběru

Bezplatné webináře

Bezplatné online wemináře Inspirace pro váš bytový dům pokračují i v roce 2023

_______________

Mezi nejvíce sledované v roce 2022 patřily:

Externí předseda SVJ

Staráme se o dům

Webinář 02. 06. 2020

Další naleznete na našem TV kanálu

PND TV

Aktuality

Chytrá řešení pro váš bytový dům

Brno propaguje jakékoli cesty, jak podpořit obnovitelné zdroje energie na bytových domech. Zkuste se informovat například na stránkách „Chytře společně“ a podpořte město Brno v jeho snahách o rozšíření využívání energií z obnovitelných zdrojů. Je to ekonomicky výhodné pro Vás a přínosné pro stav životního prostředí v našem městě.

Celý článek

Podpořte nás

Naši práci nejlépe podpoříte tím, že se stanete pravidelnými dárci, a tím nám umožníte dlouhodobě plánovat naše aktivity, posílíte naši stabilitu a snížíte závislost na financích z nestabilních zdrojů.

Číslo našeho transparentního dárcovského účtu je: 2700818558/2010

50. týden 2018| tiskové zprávy Zdravý spánek a život v bytových domech

10. 12. 2018|

Zdravý spánek a život v bytových domech
Výrazným škodičem zdravého spánku je CO2, který ve spánku do místnosti vydechujeme – a následně opět vdechujeme. Právě vysoká koncentrace tohoto plynu způsobuje bolesti hlavy a celkovou únavu po ránu. Pro zdravý spánek je tedy důležité spát v dobře odvětrané místnosti s dostatečným přívodem čerstvého vzduchu.

Proč vlastně řešit větrání?
Odpověď je jednoznačná. Kvalita vzduchu, který dýcháme uvnitř našich bytů, má přímý vliv na naše zdraví. Zdraví jak všichni víme, máme jen jedno a musíme si jej chránit. Kdo dostatečně nevětrá, bývá unavený. Časem může být i nemocný. Dospělý člověk vydýchá denně průměrně 15 kg vzduchu, to v přepočtu na litry představuje asi 12 tisíc litrů. Cítili jste se někdy v poslední době po probuzení nevyspalí, nebo jste cítili bolesti hlavy či ranní malátnosti? Za tyto neduhy může velmi často velký podíl kysličníku uhličitého (CO2) v obývané místnosti. Čím více máme vydýchaného vzduchu, tím větší je koncentrace CO2 a tím vyšší jsou zdravotní rizika. Ideální koncentrace CO2 je 1000 ppm, v nevětrané ložnici bývá ranní hodnota ppm okolo 2500 až 3000 – tomu bychom se měli vyhnout.

alt

Otázka větrání je v současné době mnohem důležitější než v minulosti – většina z nás má vyměněná stará okna za nová, což je správný krok – úspora energií je díky tomu značná. Dojde však k dalšímu efektu, a tím je zatěsnění budovy. Přirozená výměna vnitřního vzduchu za venkovní přes netěsná okna tím pádem zaniká. Kvůli zatěsnění se můžeme také často setkávat s vysokou vlhkostí uvnitř našich domovů. Vlhkost vzduchu představuje další nebezpečí pro naše zdraví – mohou se objevovat plísně, často se kvůli vysoké vlhkosti setkáváme s alergiemi či respiračními chorobami. Naopak, příliš suchý vzduch má za následek rozmnožování virů a bakterií. Vlhkost vzduchu má také samozřejmě vliv na životnost budovy.


Jaké je tedy řešení?
To se dočtete v Elektronickém zpravodaji Pro náš dům 2018/04.

Aktualizováno (Pondělí, 10 Prosinec 2018 07:56)

 
Partneři

Generální partner spolku Pro náš dům z.s. a konference Ostrovy života 2024



 

Partneři projektu

 Obě společnosti jsou partnery
konference
Ostrovy života 2024

PND TV

Praktické rady pro SVJ a BD

Hlasování Per rollam

 

Hlasování Per rollam - technické prostředky

 

Měření, rozúčtování, vyúčtování a směrnice EU o EED

 

Doporučujeme


 

DIN